VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Характеристика основних видів індикаторних приладів

 

В радіоелектронній апаратурі застосовують індикаторні прилади, так звані знакові та цифрові індикатори. Деякі з них відносяться до газорозрядних приладів тліючого розряду, проте існують також і електронні електровакуумні індикатори.

Неонові лампи застосовують в якості індикаторів напруги. Вони представляють собою прилади тліючого розряду.

Під час виникнення розряду відбувається стрибок струму та напруги і починається свічення. Подальше підвищення напруги викликає підвищення струму. При цьому збільшується густина струму катоду та яскравість свічення. Розряд припиняється при значно нижчій напрузі, ніж виникає. В момент припинення розряду струм стрибком зменшується до нуля, а напруга стрибком підвищується.

 

Знакові індикатори тліючого розряду

В балоні з неоном знаходяться катоди, які вигнуті з дроту у вигляді цифр або інших знаків та розташовані один за одним.

В цифрових індикаторах є 10 катодів у вигляді цифр від 0 до 9. Анод зазвичай виготовлений з дротяної сітки. При подачі напруги між анодом та одним з катодів виникає свічення газу (біля катоду), тобто видно знак, що світиться. Товщина лінії, що світиться приблизно 1-2 мм. Виготовляють подібні індикатори з так званими сегментними катодами, що синтезують зображення. Включення цих катодів в тій або іншій комбінації дає зображення цифри або іншого знаку, що світиться.

znakivi

 

Знакові розжарювальні вакуумні індикатори

Такі індикатори дають синтезоване зображення у вигляді цифр або літер, що складаються з розжарених дротинок. В балоні з вакуумом на теплостійкій ізоляційній плиті розташовані вольфрамові дротинки (нитки розжарення). Один вивід у них робиться загальним. Підключення до джерела розжарення тої або іншої комбінації дротинок дає зображення цифри або літери, що світиться. Свічення жовтого кольору відповідає робочій температурі приблизно 1200 °С.

                                                                              inukator 1       indukator 2 

Вакуумні люмінесцентні індикатори

Це багатоанодні тріоди, що мають оксидний катод прямого розжарення, сітку та аноди-сегменти, що покриті люмінофором. Ввімкнення декількох анодів у визначеній комбінації дає знак, що світиться (в більшості випадків – зеленим кольором).

                                                                          indukator 3  indukator 4

Прокоментувати:

вгору