VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Охорона праці (професія регулювальник радіоелектронної апаратури та приладів), кваліфікація 3 розряд

 

Комплекс заходів, які гарантують безпеку при виконанні робіт із регулювання радіоелектронної апаратури та приладів, називається безпекою праці.

Робітники можуть бути допущені до роботи тільки після проходження інструктажу з безпеки праці.

Основні правила безпеки праці при виконанні регулювальних робіт:

Всі регулювальні роботи слід виконувати в передбаченому одязі: білий бавовняний халат, берет (для жінок – косинка).

У приміщенні, де виконуються регулювальні роботи, забороняється вживати їжу, зберігати особисті речі та одяг.

При виконанні регулювальних робіт найчастіше виникають такі травми: опіки та ураження електричним струмом. Наслідки цих травм можуть бути різними — від короткочасного больового відчуття до виникнення різного роду незворотних процесів, включаючи смерть. Тому при виконанні даних робіт необхідно дотримуватися таких правил: працювати на справному обладнанні, користуватися справними інструментами, використовувати інструменти тільки за прямим призначенням. Модулі і блоки апаратури повинні виключати небезпеку ураження електричним струмом при їх регулюванні.

Електричні кабелі, якими підключено живлення робочого місця, повинні мати надійну ізоляцію і захист від механічних пошкоджень. За потреби виконувати демонтажні роботи застосовується електропаяльник, який при перервах у роботі повинен знаходитися на металевій жаростійкій підставці.

Вимірювальні прилади повинні бути розміщені в зручному для роботи порядку. Технологічне обладнання і прилади не повинні накопичувати статичну напругу на своїх поверхнях; необхідно застосовувати засоби для зняття статичної напруги.

Зміни в схемі приладу за допомогою з’єднувальних проводів можна виконувати тільки при відключенні його від мережі, для чого відповідні вимикачі повинні бути поставлені в положення «Вимкнено».

Всі операції з приладами і елементами, що знаходяться під напругою (регулювання, включення тумблерів і тому подібне), повинні проводитися однією людиною і лише однією рукою. На руках робітника повинні бути відсутні металеві предмети (каблучки, ланцюжки, браслети). Друга рука має бути вільною і не повинна торкатися поверхонь радіоелектронної апаратури або приладів.

При налагодженні радіоелектронної апаратури великої потужності треба враховувати те, що вона виділяє велику кількість тепла, яка може бути причиною пожежі. Необхідно передбачити надійну систему вентиляції і відведення тепла цих потужних пристроїв.

Приміщення, де виконують регулювання радіоелектронної апаратури, повинні відповідати вимогам пожежної безпеки.

У разі ураження людини електричним струмом необхідно негайно вимкнути живлення пристрою та викликати лікаря.

При втраті потерпілим свідомості і дихання необхідно звільнити його від одягу, що обмежує дихання, та до прибуття лікаря робити штучне дихання.

Прокоментувати:

вгору