VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Радіоприймач на базі мікросхеми

 

Основою радіоприймача є спеціалізована мікросхема К174ХА42, яка містить всі функціональні вузли супергетеродинного ультракороткохвилевого (УКХ) приймача (від антенного входу до виходу звукової частоти) з однократним перетворенням частоти. Ця мікросхема оснащена ефективною системою подавлення шумів – безшумною настройкою, яка гасить звуковий сигнал при неточній настройці, вхідному сигналі з рівнем, близьким до рівня шуму, та при настройці на дзеркальний канал.

UKX

Рисунок 1. Схема електрична принципова УКХ радіоприймача

 

Сигнал радіостанції надходить на антену WА1, далі на вхідний контур L1C3C4 та вхід мікросхеми DA1, в якій здійснюється підсилення сигналу ВЧ, частотне перетворення, селекція та підсилення сигналу проміжної частоти, демодуляція, а також попереднє підсилення сигналів звукової частоти.

Конденсатори С1-С15 визначають смугу пропускання активного фільтра проміжної частоти. Конденсатор С16 разом з резистором R4 утворюють коло корекції попередніх спотворень сигналу звукової частоти. Від ємності конденсатора С12 залежить рівень шуму, що надходить на підсилювач звукової частоти при перестроюванні радіоприймача, - чим більша ємність, тим рівень шуму більший. Якщо необхідно забезпечити абсолютно безшумну настройку, цей конденсатор не встановлюють.

Котушка індуктивності L2 разом з варикапом VD1 утворюють контур гетеродина. Змінюючи резистором R2 напругу зміщення на варикапі VD1, здійснюють перестройку радіоприймача за частотою. Вихідний сигнал звукової частоти з вивода 2 мікросхеми DA1 надходить на регулятор гучності на резисторі R4, а з його рухомого контаткту – на вхід підсилювача звукової частоти, зібраного на спеціалізованій мікросхемі К174УН14.

Прокоментувати:

вгору