VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Фідери

 

Фідер – це електричне коло, з допомогою якого енергію радіочастотного сигналу підводять від радіопередавача до антени або від антени до радіоприймача. Конструкція фідера залежить від довжини хвилі, на якій він використовується.

fider 1fider 2fider 3chvulevod 1chvulevod 2

Рисунок 1. Двопровідні (а, б) та коаксіальні (в) фідери, прямокутний, круглий, П- та Н-подібні (г-ж) хвилеводи,

 1 – ізоляція, 2 – провідники, 3 – екран

 

Відкриті двопровідні фідери застосовуються на хвилях, довше 5 м, так як на більш коротких хвилях вони самі інтенсивно випромінюють.

Фідер у вигляді коаксіального кабелю добре екранований та застосовується до сантиметрових хвиль.

Хвилеводи в якості фідерів застосовуються головним чином на сантиметрових та більш коротких хвилях. Найбільш розповсюджені хвилеводи прямокутного та круглого перерізу, а також П- та Н- подібні.

Передача електромагнітної енергії по фідеру буде ефективною при умові узгодженості внутрішнього опору джерела сигналу, хвильового опору лінії і вхідного опору навантаження. Двопровідний фідер типу КАТВ, що має хвилевий опір 300 Ом, добре узгоджується, наприклад, із петлевим вібратором Пістолькорса, вхідний опір якого становить 292 Оми. При цьому фідер безпосередньо підключають до антени.

Часто симетричні антени підключають за допомогою коаксіального кабелю, в якого менші втрати за рахунок випромінювання. Але коаксіальний кабель несиметричний по своїй конструкції, тому при підключенні необхідно застосовувати спеціальні пристрої, які узгоджують вхідні/вихідні опори фідера та антени та режим роботи симетричної антени з несиметричною лінією.

Нижче на рисунку вказана схема пристрою, який дозволяє узгодити коаксіальний кабель з хвилевим опором 75 Ом з симетричною антеною, вхідний опір якої становить 300 Ом.

pristriy semetruchuy

Рисунок 2. Симетруючий пристрій

 

Прокоментувати:

вгору