VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Принцип роботи кольорового телевізора за його функціональною схемою

 

vxema 5UVZT

Рисунок 1. Функціональна схема телевізора 5УСЦТ

 

Радіосигнал мовного телебачення надходить на антенний вхід селектора каналів СК-В-41В. В ньому відбувається селекція та перетворення прийнятих сигналів в сигнали проміжних частот зображення та звуку.

З виходу селектора через фільтр ZQ1 на ПАХ сигнали надходять на вхід мікросхеми D2 типу К174ХА38. Фільтр формує частотну характеристику каналу зображення. Після обробки сигналів ПЧ на виході мікросхеми формуються ПКТС та сигнал звукового супроводу. Крім того, в мікросхемі створюються імпульси запуску рядкової розгортки, пилкоподібна напруга кадрової частоти, трирівневі стробуючі імпульси SSC а також напруги пристроїв АРП та АПЧГ.

Під’єднані до мікросхеми п’єзокерамічні фільтри ZQ2 та ZQ3 призначені для придушення завад, які створюються в каналі зображення сигналами другої ПЧ звукового супроводу (6,5 або 5,5 МГЦ).

Напруга з пристрою АРП надходить на селектор каналів, а з пристрою АПЧГ – на модуль синтезатора напруги МСН-501.

В модулі синтезатора напруг імпульсні сигнали інфрачервоного випромінювання, які надходять з ПДУ, перетворюються в електричні сигнали та декодуються у відповідності з отриманими командами. Тут формуються напруги налаштування перемикача діапазонів для селектора каналів, ввімкнення, вимкнення та переведення телевізора у черговий режим з допомогою джерела живлення чергового режиму ДЖД-45 і врешті, створюються керуючі напруги для регулювання яскравості, контрастності, насиченості та гучності.

З виходу мікросхеми D2 ПКТС надходить на вхід мікросхеми D3 каналу колірності. В під’єднаному до неї контурі корекції ВЧ попередніх спотворень (КВП) виділяються кольорові піднесучі, модульовані кольорорізницевими сигналами. В залежності від того, сигнал якої системи приймають (PAL або SECAM) в мікросхемі D3 відбувається його розпізнавання, здійснюються необхідні перемикання, а також виділяються кольорорізницеві сигнали.

Кольорорізницеві сигнали та сигнал яскравості надходять на мікросхему D4 типу К174ХА27, де підвищується крутизна їх фронтів, чим досягається підвищення кольорової чіткості. В ній же сигнал яскравості затримується на необхідний час.

У відеопроцесорі, зібраному на мікросхемі D5 типу К174ХА33, кольорорізницеві сигнали підсилюються та додаються з сигналом яскравості. В результаті утворюються сигнали основних кольорів ER, EG, EB. На мікросхему D5 надходять керуючі сигнали з модуля синтезатора напруг МСН-501 для електронних регулювань яскравості, контрастності та насиченості. Сигнали основних кольорів після додаткового підсилення та фіксації рівня чорного в них надходять на вихідні відеопідсилювачі, які розміщені на модулі МВК-501, де підсилюються до значення, необхідного для модуляції струмів променів кінескопа. Кожен з відеопідсилювачів зв’язаний з вимірювальним транзистором пристрою АББ.

Рядкова та кадрова розгортки призначені для створення відхиляючих струмів по рядках та кадрах. Вихідний каскад кадрової розгортки виконаний на мікросхемі D1 типу К1021ХА8 та розташований на платі касети КОС-501. Мікросхема містить буферний каскад, кінцевий підсилювач з схемою захисту, стабілізатор напруги та генератор імпульсів зворотного ходу. Вузол рядкової розгортки розташований на платі розгорток та живлення КРЖ-501. Він складається з попереднього та вихідного каскадів та пристрою корекції растра.

Напруга рядкової частоти після випрямлення у вторинній обмотці діодно-каскадного трансформатора використовується для живлення анода, фокусуючого та прискорюючого електродів кінескопа. У вузлі рядкової розгортки створюється також напруга 200 В для живлення вихідних відеопідсилювачів.

У вузлі живлення використаний принцип перетворення змінної напруги мережі в періодичну послідовність імпульсів із змінною тривалістю та наступного їх перетворення в напругу постійного струму. Вузол живлення пов’язаний з пристроєм автоматичного розмагнічування кінескопа.

Зовнішні пристрої – відеомагнітофон, персональний комп’ютер та інші підключаються по відеочастоті за допомогою модуля пристрою узгодження МПУ-501, розташованого на касеті КОС-501. На вході модуля використана розетка SKART. Роботою телевізора можна керувати дистанційно з ПДУ-5.

Прокоментувати:

вгору