VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Призначення складових частин кольорового телевізора

 

Складовими частинами кольорового телевізора є наступні функціональні модулі.

А1 – модуль радіоканалу. Модуль радіоканалу призначений для селекції, підсилення та перетворення радіосигналів мовного телебачення (що передаються в діапазонах метрових та дециметрових хвиль) в сигнали проміжних частот, підсилення сигналу другої проміжної частоти звуку, детектування та попереднього підсилення сигналів звукового супроводу.

modul MRK

Рисунок 1. Структурна схема модуля радіоканалу МРК

 

А1.1 – селектор телевізійних каналів метрового діапазону. Селектор СК-М-24-2 призначений для перетворення прийнятого високочастотного сигналу і виділення проміжної частоти зображення (38 МГц), і проміжної частоти звуку (31,5 МГц).

А1.2 – селектор телевізійних каналів дециметрового діапазону. Селектор СК-Д-24-2 забезпечує прийом телевізійних сигналів в діапазоні частот від 470 МГц до 790 МГц (21-60 канали).

А1.3 – субмодуль радіоканалу. У субмодуль СМРК-2 входять два окремих канали: канал зображення і канал звукового супроводу. СМРК-2 призначений для: формування АЧХ відеосигналу необхідної форми; підсилення проміжної частоти зображення; відділення другої проміжної частоти звуку та її підсилення; детектування; попереднє підсилення низькочастотного звукового сигналу.

А1.4 – субмодуль синхронізації. Субмодуль синхронізації УСР виконує функції амплітудного селектора синхроімпульсів, задаючого генератора рядкової розгортки з АПЧіФ, формувача кадрових синхроімпульсів та стробуючих імпульсів для модуля колірності.

А2 – модуль колірності. Модуль колірності призначений для підсилення сигналів, компенсації високочастотних спотворень, синхронізації і детектування сигналів кольору, формування імпульсів гасіння, формування сигналів основних кольорів.

modul MZ

Рисунок 2. Структурна схема модуля колірності МЦ

 

А3 – з’єднувальна плата. Вона призначена для з’єднання всіх блоків та модулів.

А4 – модуль живлення. Модуль живлення МП-41 розрахований для застосування в кольорових телевізорах третього та четвертого поколінь на кінескопах із самозведенням електронних променів з розміром екрану по діагоналі 51, 54, 61 та 67 см. Він формує стабілізовану напругу живлення 12, та напруги 15, 28 та 128 (150) В для живлення окремих модулів.

modul MP Z Z

Рисунок 3. Структурна схема модуля живлення МП-3-3

 

А5 – відхиляюча система. Призначена для керування електронними променями, які формують зображення.

А6 – модуль кадрової розгортки. Модуль МК-1-1 формує пилкоподібний струм, який відхиляє по вертикалі електронний промінь кінескопа а також виробляє імпульсні напруги, що використовуються в каналах яскравості та колірності.

modulMK

Рисунок 5. Структурна схема модуля кадрової розгортки МК

 

А7 – модуль рядкової розгортки. Модуль МС-3 створює відхиляючі струми рядкової частоти, а також імпульсні та постійні напруги, що використовуються для живлення та формування сигналів в різних колах. Імпульсні напруги рядкової частоти перетворюються випрямлячами в постійні напруги, необхідні для живлення електродів кінескопа (анод, фокусуючий та прискорюючий електроди).

modul rjadkovoi rozhortku

Рисунок 5. Структурна схема модуля рядкової розгортки МС

 

А7.1 – субмодуль корекції растру. Субмодуль СКР-2 призначений для усунення геометричних спотворень вертикальних ліній і стабілізації розміру зображення по горизонталі.

А8 – плата кінескопа. На цій платі розташовані розрядники й обмежувальні резистори, а також регулятори фокусувальної і прискорювальної напруг.

А9 – блок керування. Призначений для регулювання рівня гучності звуку, насиченості зображення, його контрастності і яскравості.

А10 – пристрій сенсорного керування. Пристрій сенсорного керування УСУ-1-15-1 призначений для керування селекторами телевізійних каналів з електронним керуванням. Ввімкнення будь-якого з восьми попередньо вибраних каналів для прийому визначеної телепрограми здійснюється натисканням на відповідну кнопку.

А11 – пристрій розмагнічування кінескопа. Представляє собою петлю розмагнічування, закріплену по периметру кінескопа. При кожному черговому включенні телевізора через петлю проходить затухаючий струм, який розмагнічує маску кінескопа.

А12 – плата фільтра живлення. Плата фільтра живлення містить електричний фільтр для подавлення імпульсних завад, яківиникають при роботі імпульсного модуля живлення. На ній же розміщено терморезистори пристрою розмагнічування кінескопа.

Прокоментувати:

вгору