VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Будова і принцип роботи кольорового кінескопа

 

„Зелена” гармата розташована в центрі, безпосередньо на осі кінескопа, а симетрично по обидві сторони від неї знаходяться „червона” та „синя” електронна гармати. Кожна з гармат складається з підігрівача, катоду, який є джерелом електронів, та декілька електродів, які створюють електричне поле, яке фокусує та прискорює електрони, які емітуються катодом. Отже, електронні гармати формують три електронні промені R, G, B. Змінюючи напругу на катодах (при катодній модуляції), можна керувати струмом променів та, відповідно яскравістю свічення екрану.

plenarnuj kineskop

Рисунок 1. Будова планарного кінескопа
1 – електронні гармати; 2 – магнітостатичний пристрій МСП;

3 – відхиляюча система; щілинна маска; 5 – екран

 

В безпосередній близькості від екрану розташована кольоророзділююча (щілинна) маска.

Маска складається з тонкої стальної фольги з розташованими на ній щілиноподібними отворами (Рисунок 2, а). На екран кінескопа нанесені люмінофорні смужки червоного, зеленого та синього кольорів (Рисунок 2, б). Кожному щілиноподібному отвору маски відповідає тріада люмінофорних смужок, тому електронні промені, пересікаючись в отворах маски, попадають лише на смужки люмінофора „свого” кольору. Так як розміри смужок люмінофора дуже малі (менше 0,3 мм), то з відстані розгляду зображення на екрані телевізора роздільна здатність ока не дозволяє розрізнити їх окремо одну від одної. В результаті свічення тріади люмінофорних смужок сприймається як сумарне. Яскравість, насиченість та кольоровий тон будуть визначатися сумарною енергією електронних променів та їх взаємними співвідношеннями.

rusunjk

Рисунок 2 

а – щілинна маска; б – люмінофорний екран

 

Люмінофорний екран з внутрішньої сторони покритий алюмінієвою плівкою, яка з’єднана з анодом кінескопа.

Плівка усуває скупчення вторинних електронів на поверхні екрану, які створюють гальмівне поле, що заважає збільшенню яскравості. Крім того, алюмінієва плівка збільшує світловіддачу на 20-25 % за рахунок відбивання світла, яке напрямлене всередину кінескопа, а також захищає люмінофор від руйнування негативними іонами, які випускаються оксидними катодами.

Прокоментувати:

вгору