VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Призначення всіх функціональних складових та їх взаємозв'язок

 

Обробка прийнятих сигналів в телевізорі починається у високочастотному блоці. Антенний пристрій призначений для прийому високочастотних телевізійних сигналів, а вхідний пристрій – для узгодження його з блоком перемикача або селектора телевізійних каналів.

Підсилювач високої частоти повинен забезпечувати велике підсилення при малому рівні високочастотного сигналу, малий коефіцієнт шуму, високу вибірність по дзеркальному та сусідньому каналах, можливість автоматичного регулювання підсилення для компенсації зміни величини вхідного сигналу та відсутність впливу цього регулювання на частотну характеристику.
Напруга АРП, величина якої залежить від рівня високочастотного вхідного сигналу, виробляється спеціальною схемою.

Підсилений високочастотний сигнал з виходу ПВЧ надходить на вхід змішувача для перетворення в сигнали проміжної частоти, яка рівна різниці частот гетеродина та несучих частот сигналів зображення та звуку для кожного каналу.

cxema vosokochastotnoho bloku

Рисунок 1. Функціональна схема високочастотного блоку

 

Каналом зображення називається частина телевізора від виходу високочастотного блоку до керуючих електродів кінескопа. Призначення каналу зображення полягає в тому, щоб довести відеосигнал до керуючих електродів кінескопа, забезпечити сигналами звуковий канал, канал синхронізації, кола автоматичного регулювання підсилення.

cxema kanalu zobrazennja

Рисунок 2. Функціональна схема каналу зображення

 

Основне призначення звукового каналу телевізора – відтворення звукового супроводу телевізійної передачі. Звуковий канал починається з виходу відеодетектора або попередніх каскадів відеопідсилювача, в яких сформована друга проміжна частота звуку 6,5 МГц.

Після підсилення в підсилювачі низької частоти сигнали подаються на один або декілька гучномовців.

 cxema zvokovoho kanalu

Рисунок 3. Функціональна схема звукового каналу

 

Канал синхронізації транзисторних телевізорів призначений для виділення рядкових та кадрових синхроімпульсів та синхронізації ними генераторів розгорткових пристроїв.

cxema kanalu sunchnizazii

Рисунок 4. Функціональна схема каналу синхронізації

 

Кадрова розгортка, яка формує пилоподібні струми, призначена для відхилення променя кінескопа по вертикалі. Крім того, кадрова розгортка виробляє імпульси для закривання кінескопа на час зворотного ходу по кадрах. Частота кадрової розгортки складає 50 Гц.

cxema kadrovoi rozhortku

Рисунок 5. Функціональна схема кадрової розгортки

Рядкова розгортка призначена для формування пилкоподібних відхиляючих струмів в рядкових відхиляючих котушках для горизонтальної розгортки променя кінескопа.

cxema rjadkovoi rozhortku

Рисунок 6. Функціональна схема рядкової розгортки

Прокоментувати:

вгору