VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Автоматична підстройка частоти гетеродина

 

Автоматичне підстройка частоти гетеродина в радіоприймачах забезпечує підтримання точного настроювання на вибрану радіостанцію. Відносна нестабільність частоти гетеродина визначається багатьма факторами – від зміни температури до зміни напруги живлення. Для приймачів радіомовлення вона становить 10-3-10-4. Якщо в діапазоні середніх хвиль це допустимо і забезпечує точність підтримання частоти ±1 кГц, то для короткохвильових діапазонів, наприклад, для сигналу з частотою 10 МГц, неточність підтримання частоти становитиме вже ±10 кГц, що означає повну втрату радіоприймачем сигналу станції.

APCH111

Рисунок 1. Структурна схема АПЧГ

 

До структурної схеми автоматичного підстроювання частоти гетеродина АПЧГ входять дискримінатор і пристрій керування, які показані на рисунку 1. На дискримінатор надходить напруга від ППЧ. Якщо частота цієї напруги буде відмінною від номінальної проміжної частоти, то на виході дискримінатора з’явиться напруга, яка через пристрій керування відповідним чином змінить частоту гетеродина. Результатом цієї зміни буде наближення частоти сигналу в ППЧ до її номінального значення. Така схема називається схемою з частотним автоматичним підстроюванням.

Якщо в схему ввести генератор еталонної частоти, то за допомогою фазового детектора, який виконує функції дискримінатора, і пристрою керування можна забезпечити синфазність напруг проміжної частоти і еталонного генератора. Така схема називається схемою з фазовим автоматичним підстроюванням, її застосовують рідко.

Сигнал проміжної частоти kUПЧ надходить з виходу підсилювача проміжної частоти на вхід частотного детектора, який настроєний на проміжну частоту. На виході детектора з’являється сигнал постійного струму ±U-, полярність та значення якого відповідають знаку та значенню відхилення проміжної частоти від номінальної. Ця напруга діє на керуючий пристрій та змінює частоту гетеродина, компенсуючи відхилення проміжної частоти. В якості керуючого пристрою використовують варикап, який ввімкнений в коливальний контур (рисунок 2, б).

                                         APCH      APCH 2

                                                                           а)                                                          б)

Рисунок 2. Функціональна та електричні схеми АПЧГ

Прокоментувати:

вгору