VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Амплітудний детектор

 

Детектор – це каскад радіоприймача, призначений для виділення із високочастотних модульованих коливань низькочастотного сигналу інформації.

Для детектування АМ-сигналів використовують амплітудні детектори. Під дією сигналу проміжної частоти UПЧ, що знімається з частини витків котушки L2, в електричному колі діода VD виникають синусоїдальні імпульси струму, амплітуда яких змінюється у відповідності із зміною амплітуди сигналу UПЧ. Цими імпульсами заряджається конденсатор С2. В проміжках між імпульсами конденсатор С2 встигає трохи розрядитись, а з приходом чергового імпульсу він знову заряджається.

Елементи схеми повинні бути підібрані так, щоб напруга UВИХ на конденсаторі С2 змінювалась пропорційно із амплітудою сигналу UПЧ, особливо при швидких її змінах, що відповідає вищим частотам сигналу інформації. Інакше конденсатор С2 не буде встигати розряджатись та у вихідному сигналі детектора з’явиться спотворення (наприклад, ділянка а, б). Ємність конденсатора С2 не повинна бути малою, так як в цьому випадку він буде сильно розряджатися в проміжках між імпульсами заряду, що зменшить амплітуду вихідного сигналу.

Вихідний сигнал з резистора R2 надходить на змінний резистор R3 та подається на вхід підсилювача звукової частоти. Резистором R3 встановлюється необхідний рівень вхідного сигналу ПЗЧ, чим визначається потім його гучність. Тому резистор R3 називають регулятором гучності. Конденсатор С3 призначений для додаткової фільтрації високочастотної складової проміжної частоти, що міститься у вихідному сигналі детектора.

                                                 amplitudnuj 1      amplitudnuj2

Рисунок 1. Схема амплітудного детектора

Прокоментувати:

вгору