VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Вхідні кола радіоприймачів

 

Вхідні кола призначені для попереднього вибору необхідного сигналу та ослаблення інших сигналів, тобто забезпечення вибірності радіоприймачів.

В схемі вхідного кола (рисунок 1, а), паралельний коливальний контур L1C1 зв’язаний з антеною конденсатором зв’язку СЗВ невеликої ємності. Опір контуру, максимальний на резонансній частоті, для струмів інших частот стає тим менше, чим більше частота сигналу відрізняється від резонансної частоти контуру. Тому спад напруги на контурі створюється струмом резонансної частоти. Ця напруга надходить на вхід підсилювача радіочастоти або змішувача.

Недолік схеми полягає в тому, що при перестройці вхідного кола в діапазоні частот коефіцієнт передачі значно змінюється внаслідок зміни опору конденсатора СЗВ (рисунок 1, б). По цій причині схему використовують лише у приймачах, що працюють на фіксованій частоті або у вузькому інтервалі частот.

Схема вхідного кола з індуктивним зв’язком з антеною (рисунок 2, а) є найбільш поширеною, так як при достатній її простоті отримують досить рівномірний коефіцієнт передачі. Залежності 1-3 на рисунку 2, показують зміни коефіцієнта передачі вхідного кола в межах діапазону від резонансної частоти антени. При роботі з "подовженою" антеною, коли її резонансна частота fA менше мінімальної частоти діапазону fMIN, зміна коефіцієнта передачі вхідного кола відповідає кривій 1. При роботі з "укороченою" антеною (fA>fMAX) зміна коефіцієнта передачі відповідає лінії 2. Якщо частота fA лежить між fMIN та fMAX, зміна коефіцієнта передачі відповідає кривій 3.

Схема вхідного кола з комбінованим (індуктивно-ємнісним) зв’язком з антеною (рисунок 3, а) забезпечує рівномірний коефіцієнт передачі. При "подовженій" антені коефіцієнт передачі, обумовлений індуктивним зв’язком, змінюється у відповідності з кривою 1 (рисунок 3, б), а ємнісним – кривою 2. Результуюча крива 3 показує, що коефіцієнт передачі такого вхідного кола змінюється не значно.

kolo 1

Рисунк 1. Вхідне коло приймача при ємнісному зв’язку з антеною (а)

та залежність її коефіцієнта передачі від частоти (б)

kolo 2

Рисунок 2. Вхідне коло приймача при індуктивному зв’язку з антеною (а)

та залежність її коефіцієнта передачі від частоти сигналу та резонансної частоти антени (б)

kolo 3

Рисунок 3. Вхідне коло приймача при комбінованому зв’язку з антеною (а)

та залежність її коефіцієнта передачі від частоти (б)

Прокоментувати:

вгору