VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Будова супергетеродинного радіоприймача

 

Супергетеродинний радіоприймач складається з наступних функціональних частин.

Вхідні кола – призначені для передачі коливань корисного сигналу із антени на перший каскад підсилювача радіочастоти і послаблення дії інших сигналів.

Підсилювач радіочастоти – призначений для підсилення напруги прийнятого сигналу, підвищення вибірності по дзеркальному каналу.

Гетеродин – допоміжний малопотужний генератор гармонічних коливань, частота fГ вихідного сигналу якого відрізняється від частоти настройки вхідного кола та підсилювача радіочастоти на постійну у всьому діапазоні перестройки частоту. Гетеродин перестроюється одночасно з вхідним колом та підсилювачем радіочастоти строєним блоком конденсаторів С1, С2 та С3 змінної ємності.

Змішувач, на входи якого надходять прийнятий сигнал частотою fС та сигнал гетеродина частотою fГ, а на виході з’являється сигнал різницевої частоти fГ-fС або fС-fГ, що називається проміжною fПЧ. В процесі перестройки приймач в межах діапазону змінюється частота приймаючого сигналу fС та одночасно частота гетеродина fГ. Номінали елементів коливальних контурів вхідного кола, підсилювача радіочастоти вибирають так, щоб при будь-якому куті α повороту ротора блока конденсаторів змінної ємності частота гетеродина відрізнялася від частоти приймаючого сигналу на проміжну частоту fПЧ. Модуляція сигналу проміжної частоти аналогічна модуляції прийнятого сигналу.

Підсилювач проміжної частоти підсилює сигнал на проміжній частоті.

Детектор – призначений для виділення сигналу звукової частоти із модульованого сигналу.

Підсилювач звукової частоти – призначений для підсилення продетектованих сигналів.

В супергетеродинних приймачах сигнал АРП подають на підсилювач радіочастоти та підсилювач проміжної частоти.

super prujmach

Рисунок 1. Функціональна схема супергетеродинного радіоприймача

Прокоментувати:

вгору