VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Структурна схема радіоприймачів детекторного типу та прямого підсилення

 

В склад будь-якого радіоприймального пристрою входять антена, приймач та вихідний пристрій.

Приймання радіосигналів полягає в перетворенні енергії електромагнітних хвиль на енергію високочастотних струмів за допомогою антен на основі закону електромагнітної індукції. З великої кількості різноманітних сигналів, струми яких наводяться в антені, потрібний сигнал виділяється коливальним контуром завдяки його резонансним властивостям. Оскільки радіосигнал є лише носієм інформації, зміст якої закладено в низькочастотному модулюючому коливанні, то для відтворення інформації або її реєстрації треба виконати демодуляцію прийнятого сигналу високої частоти.

Таким чином, найпростіший радіоприймач повинен складатися з антени, вхідного резонансного кола, детектора та реєструючого або відтворюючого низькочастотного пристрою, наприклад телефону (рисунок 1). Такий радіоприймач називається детекторним.

Цей найпростіший радіоприймач не потребує навіть джерела живлення, що забезпечило йому широке розповсюдження в перші роки розвитку радіомовлення. Але такий найпростіший радіоприймач має дуже погану селективність, зумовлену вибірними властивостями лише одного коливального контуру, і незначну чутливість, бо приймання сигналів ведеться зовсім без підсилення. Тому такий радіоприймач ефективний лише в довгохвильовому діапазоні для місцевих потужних радіостанцій.

detektornuj prujmach

Рисунок 1. Функціональна схема приймача детекторного типу

 

Приймач прямого підсилення (рисунок 2.) складається з наступних функціональних блоків.

Вхідні кола – один або декілька коливальних контурів, які настроюються на частоту визначеного сигналу з багатьох, струми яких наводяться в антені А. Цей сигнал, частота якого fC, потрапляє на вхід приймача. Перестроюють вхідне коло в межах діапазону елементом коливального контуру (наприклад, конденсатором змінної ємності С1).

Підсилювач радіочастоти, який підсилює сигнал, що поступив. Навантаженням підсилювача радіочастоти служить коливальний контур, який також налаштовується на частоту fC, тобто, підсилювач радіочастоти одночасно з вхідним колом перестроюється на ту саму частоту конденсатором С2, механічно зв’язаним з конденсатором С1.

Детектор, який виділяє з підсиленого сигналу сигнал інформації і крім того, виробляє постійну напругу, пропорційну напрузі прийнятого сигналу, який надходить в систему автоматичного регулювання підсилення (АРП).

Підсилювач звукової частоти, який підсилює сигнал інформації до необхідного рівня.

Гучномовець – кінцевий прилад, призначений для перетворення сигналу інформації, представленого в електричній формі, в акустичний сигнал, який відповідає початковому звуку.

Приймачі прямого підсилення застосовують рідко, так як вони не забезпечують достатньо якісний прийом.

pramoho pidkluchennja

Рисунок 2. Функціональна схема приймача прямого підсилення

Прокоментувати:

вгору