VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Амплітудна та частотна модуляція

 

Модуляція процес зміни параметрів несучої частоти під дією низькочастотного інформаційного сигналу, наприклад, ерс мікрофона, пропорційна звуковому сигналу.

Для ефективного випромінювання радіохвиль потрібен струм високої частоти. Не можна просто включити в передавальну антену мікрофон, а в приймальню антену гучномовець і розпочати передачу.

Щоб передавальна антена випромінювала електромагнітні хвилі, її розміри повинні бути співрозмірні з довжиною випромінюваної хвилі. Добре, якщо висота антени дорівнює половині довжині хвилі або хоча б чверті. Тепер уявімо – на звуковій частоті 1 кГц довжина хвилі близько 300 км. Чверть довжини хвилі – 75 км! Уявляєте антену такої висоти?

Є й інший серйозний недолік: якщо одночасно почнуть мовлення кілька передавачів на звукових частотах 20 Гц-20 кГц і в приймальну антену потраплять всі сигнали, то розділити їх буде неможливо. У приймачі ви почуєте какофонію.

Вихід такий: створювати радіохвилі високочастотними струмами, і кожному передавачу дозволити мовлення на закріпленій за ним частоті. Частота, закріплена за передавачем, називається несучою частотою і грає роль носія інформації. Інформація, яка передається, закладена в керуючому сигналі; процес кодування інформації в несучій частоті називається модуляцією. Модуляція може змінювати частоту, амплітуду або фазу несучої.

При амплітудній модуляції у відповідності з модульованим сигналом змінюється амплітуда радіочастотного сигналу.

При частотній модуляції у відповідності з модульованим сигналом змінюється частота радіочастотного сигналу, а його амплітуда залишається постійною.

                                                ampl modulyazija         chas moduljazij

Рисунок 1. Частотна та амплітудна модуляції

modukjazii

Прокоментувати:

вгору