VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Зв'язані коливальні контури

 

Зв’язаними контурами називають систему з декількох резонансних контурів, в яких коливання передаються з одного контуру в інші.

При трансформаторному зв’язку коливання у вторинному контурі збуджуються напругою, що виникають на виводах котушки L2 внаслідок взаємоіндукції. Потік енергії буде тим більший, чим ближче одна до одної розташовані котушки L1 та L2.

При автотрансформаторному – коливання у вторинному контурі збуджуються напругою, що надходить з частини котушки L2 первинного контуру. Для збільшення зв’язку між контурами необхідно збільшувати кількість витків котушки L2.

При зовнішньо-ємнісному зв’язку – енергія з первинного контуру передається у вторинний контур через конденсатор зв’язку СЗВ. Чим більша ємність цього конденсатора, тим більшим буде зв’язок між контурами.

При внутрішньо-ємнісному зв’язку – коливання у вторинному контурі збуджуються напругою, утвореною внаслідок проходження струму первинного контуру І1 через конденсатор зв’язку СЗВ. Чим менша ємність конденсатора, тим більшим буде зв’язок між контурами.

 zvjazuvalni konturu

Рисунок 1. Схеми зв’язаних коливальних контурів з трансформаторним, автотрансформаторним (а, б),

зовнішнім та внутрішнім ємнісним (в, г) зв’язком

Прокоментувати:

вгору