VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Будова і принцип роботи чорно-білої телевізійної приймальної електронно-променевої трубки

 

Для відновлення зображення в телевізійних приймачах застосовуються електронно-променеві трубки – кінескопи, в яких відбувається зворотне перетворення електричних сигналів у видиме зображення. Кінескопом є скляна або металоскляна колба, з якої викачане повітря. В горловині трубки розміщений електронний прожектор, який створює вузький електронний промінь. Екран кінескопа покритий з внутрішньої сторони спеціальною речовиною – люмінофором, який під дією променя починає світитися. Яскравість свічення залежить від потужності електронного променя та може змінюватися від самих світлих тонів до самих темних.

chor biluy kiniskop

Рисунок 1. Схема конструкції чорно-білого кінескопа
1 - внутрішнє провідне покриття (аквадаг); 2 - магніт центрування електронного променя; 3 - постійний магніт іонної пастки; 4 – електронний прожектор; 5 – відхиляюча система; 6 – електронний промінь; 7 – високовольтний вивід.

 

За допомогою відхиляючої системи промінь приводиться в рух, утворюючи, так само як і в передаючій трубці, растр. Якщо на керуючий електрод (модулятор) подати відеосигнал, тоді яскравість свічення екрану буде змінюватися пропорційно зміні величини відеосигналу. Такий процес називається модуляцією яскравості. Отже, кінескоп відновлює зображення об’єкта, що передається.

Прокоментувати:

вгору