VT Farm - шаблон joomla Форекс
З м і с т

Будова радіопередавачів

 

Радіопередавач є елементом радіопередавального пристрою. З огляду на його призначення, в ньому повинні здійснюватися три основні фізичні процеси:

– генерування високочастотних коливань заданого діапазону – несучої радіочастоти;

– керування (модуляція) несучими коливаннями для зміни їх параметрів за законом первинного електричного сигналу;

– підсилення модульованих високочастотних коливань і передача їх в антену.

Узагальнена структурна схема радіопередавача зображена на рисунок 1.

budova peredavacha

Рисунок 1.

 

Збуджувач забезпечує генерування коливань несучої частоти і їх модуляцію, тобто у ньому формуються всі види сигналів (зокрема імпульсних) на несучій частоті. Імпульсна модуляція здійснюється у вихідному каскаді.

Сигнали на виході збуджувача мають малу потужність. Задана потужність сигналу забезпечується в основному у вихідному каскаді тракту підсилення.

Узгоджуючий пристрій призначений для створення умов передачі максимальної потужності коливань від вихідного каскаду до антени. Це обумовлено зміною параметрів антени і вихідного каскаду у діапазоні частот і потребує їх узгодження.

Однодіапазонний радіопередавач

Однодіапазонним є такий радіопередавач, що працює на будь-якій хвилі визначеного діапазону. Вибір робочої довжини хвилі здійснюється плавною перестройкою в межах діапазону. Точність установки частоти контролюється по шкалі радіопередавача і є одним із основних його параметрів.

В процесі тривалої експлуатації точність попередньо встановленої довжини хвилі порушується, тому повинна періодично контролюватися.

Як правило, в радіопередавачах передбачається можливість кількох видів роботи, наприклад, телефонний і телеграфний або фото телеграфічний і телефонний – в залежності від призначення радіопередавача.

Структурна схема одно діапазонного радіопередавача

odnodiepezonnuy padioperedavach

Антенно-фідерна система (АФС) складається з антени,лінії передачі електромагнітної енергії і узгоджуючого пристрою. Її призначення – каналізація електромагнітної енергії з мінімальними втратами та вихідного каскаду передавача до антени і випромінювання цієї енергії в заданому напрямі. Конструкція АФС залежить від робочого діапазону радіопередавача.

АФС призначена для узгодження вихідного потужного каскаду радіопередавача з хвильовим опором антени.

Генератор плавного діапазону (ГПД) або синтезатор – призначений для смуги заданих частот або формування коливань однієї частоти.

Попередній підсилювач ВЧ призначений для:

- усунення впливу наступних каскадів радіопередавача на стабільність частоти коливань (ГПД синтезатор) збуджувача;

- підсилення по напрузі коливань збуджувача до величини, що забезпечує нормальну роботу потужного вихідного каскаду.

Підсилювач потужності забезпечує підсилення модульованих коливань (сигналу) до необхідної потужності.

Модулятор – перетворює звукові коливання в електричні.

Прокоментувати:

вгору